Oddział przedszkolny

Oddział przedszkolny w roku szkolnym 2018/2019

Nasze pociechy z oddziałów przedszkolnych mają zajęcia od godziny 8.00 do 14.00 w przyjaznych salach przystosowanych specjalnie dla dzieci sześcioletnich. W czasie zajęć mogą korzystać z różnorodnych pomocy dydaktycznych rozwijających ich umiejętności.

Dzieci mają możliwość zjedzenia smacznego, ciepłego obiadu w miłej atmosferze naszej szkolnej stołówki, która o godzinie 12.00 czeka tylko na nasze  maluchy oraz śniadania i podwieczorku.

Pracujący rodzice nie muszą martwić się o swoje pociechy, gdyż od godziny 7.00 do 17.00  dzieci znajdują się pod opieką swoich nauczycielek.

Poza tym proponujemy dzieciom z oddziałów przedszkolnych nieodpłatną naukę języka angielskiego prowadzoną przez wykwalifikowanego nauczyciela.

Państwa pociechy mają również możliwość brania udziału w bezpłatnych zajęciach gimnastyki korekcyjnej korygującej wady postawy, która jest zarazem dobrą zabawą dla uczestników.

Ponadto  mogą uczestniczyć w odpłatnych zajęciach rytmiki, szkoły tańca „Gabi”, teatru tańca oraz karate dla odważnych.

Witaj szkoło!

3 września 2018 roku rozpoczęliśmy edukację w Szkole Podstawowej Nr 89 w Gdańsku. Mamy nadzieję, że rok szkolny 2018/2019 przyniesie nam wiele radości i niesamowitych wrażeń. Pamiętając o tym, że szkoła uczy, bawi i wychowuje, cieszymy się, że 25-osobowa grupa przedszkolna będzie zdobywać wiedzę i umiejętności w tej szkole…

                                                           

                                                             Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września 2018 roku obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. W naszej szkole uczciliśmy to święto w szczególny sposób. Do szkoły przyszliśmy w pięknych kolorowych strojach. Najpierw uczestniczyliśmy w niezwykle ciekawych zajęciach rytmicznych, na które zaprosiliśmy klasy pierwsze. Razem z nimi bawiliśmy się tańcząc i śpiewając znane piosenki dziecięce. Klasy pierwsze wręczyły nam nawet drobne upominki, sprawiając nam wielką radość. Po zajęciach muzycznych wyruszyliśmy na paradę po osiedlu. Po drodze odwiedziliśmy nasze najbliższe przedszkole – „Kubuś Puchatek”, pragnąc przywitać się z kolegami z okazji Dnia Przedszkolaka. Pani Dyrektor Przedszkola Nr 64  osobiście  oprowadzała nas po przedszkolu, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Wracając do szkoły zawitaliśmy na osiedlowy plac zabaw, gdzie bawiliśmy się doskonale. Dziękujemy za tak zorganizowany wesoły Dzień Przedszkolaka.

Z wizytą u strażaków

28 września 2018 roku wybraliśmy się do Państwowej Straży Pożarnej w Oliwie. Dzięki niezwykle ciekawym zajęciom poznaliśmy pracę strażaków, sprzęt, którym na co dzień się posługują, ubiór strażaka, pomieszczenia do odpoczynku oraz utrwaliliśmy sobie podstawowe numery alarmowe. Dziękujemy…

Święto pracowników szkoły

11 października 2018 roku obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Tego dnia przyszliśmy do szkoły odświętnie ubrani i na uroczystym apelu przygotowanym przez starszych uczniów, podziękowaliśmy swoim nauczycielom i innym pracownikom oświaty za pracę i opiekę nad nami…

Polonez dla Niepodległej

7 listopada 2018 roku rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odświętnie ubrani udaliśmy się na osiedlowy deptak i razem z wszystkimi uczniami zatańczyliśmy poloneza. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym jakże ważnym wydarzeniu…

Tydzień dla Niepodległej

Z wielką chęcią i dumą zarazem oddział przedszkolny włączył się do projektu „Tydzień dla Niepodległej”. Dzieci brały udział w polonezie na deptaku, w biegach sztafetowych „Biało-czerwoni na start”, w apelu z okazji  100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz w biciu rekordu w śpiewaniu hymnu państwowego.