Uroczyste pasowanie uczniów klas I

Pasowania przyszedł czas, został uczniem każdy z nas.

7 listopada 2017 r. o godzinie 17.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych. Z ogromną radością oficjalnie przyjęliśmy  do grona naszych uczniów 41 pierwszoklasistów. Nasi żacy z klasy I A i I B  kierunkiem swoich nauczycieli: pani Hanny Gulczyńskiej i pani Aleksandry Szeremety zaprezentowali program artystyczny specjalnie przygotowany na tę uroczystość, w którym znalazły się wiersze i piosenki.  Dzieci wykazały się przed rodzicami, dyrekcją, nauczycielami i innymi przybyłymi gośćmi, że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami. Po krótkim programie artystycznym odbyło się ślubowanie. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego ogromnym ołówkiem przez Panią dyrektor Urszulę Nazarko. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na miano ucznia Szkoły Podstawowej nr 89 w Gdańsku.

Po uroczystości był czas na wspólne fotografie, wręczenie dyplomów pamiątkowych oraz słodkich prezentów przygotowanych przez rodziców.

Cała impreza wypadła wspaniale. Na długo zostanie w pamięci dzieci i gości przybyłych na uroczystość.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM PIERWSZAKOM SUKCESÓW W NAUCE I SERDECZNIE WITAMY W GRONIE UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 89 W GDAŃSKU.