Dzień Tumbo w naszej szkole

21 listopada, po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Tumbo”.  Tumbo to imię słonika, który jest symbolem Funduszu Dzieci Osieroconych, działającego przy Fundacji Hospicyjnej.  W tym dniu przyszliśmy do szkoły ubrani na pomarańczowo jako symboliczne nawiązanie do koloru Słonika Tumbo i jako znak jedności z potrzebami dzieci, które przeżywają żałobę po stracie najbliższych osób. Przez cały dzień odbywała się kwesta charytatywna do puszki Fundacji Hospicyjnej, z przeznaczeniem na pomoc materialną i psychologiczną dla Osieroconych Dzieci. Dziękujemy wszystkim za Wielkie Serca pełne dobroci!

Piękny wiersz o Dniu Tumbo napisała Pani Danuta Borkowska – nauczycielka oddziału przedszkolnego.

Są takie chwile
w życiu człowieka
na które dziecko
nigdy nie czeka

O szczęściu marzy
w pełnej rodzinie
gdy traci bliskich
radość mu ginie

Osierocone
często też głodne
myśli jak kupić
buty wygodne

Dzień Tumbo w szkole
już nie nowina
niech nikt o dzieciach
nie zapomina

Wspomóż grosikiem
serca nie żałuj
potrzebujących
przytul ucałuj…