Klasa VA w Hevelianum

Uczniowie klasy V a w ramach kontynuacji rozpoczętego w klasie IV projektu edukacyjnego „Dzieci chronią klimat” odwiedzili gościnne progi Hevelianum w Gdańsku.
Zwiedzili dwie wystawy interaktywne. Odbyli podróż „Dookoła Świata” zwiedzając interaktywną wystawę. Odwiedzili wszystkie kontynenty. Poznali ich roślinność, barwy i zapachy oraz regionalne przyprawy. Windą przenieśli się na różne wysokości i głębokości. Samodzielnie uformowali Himalaje i zjawisko pustynnej burzy. Odkryli też potęgę tornado. W dobie niepokojących zmian klimatu przyroda przybiera czasem groźne oblicze. Podróż zakończyła się w Europie.
Wystawa „Z energią!” pozwoliła poznać wszystko, co związane jest z wytwarzaniem energii i reenergią. Uczniowie obserwowali, doświadczali i wywoływać różnorodne zjawiska. Znalazły się wśród nich wtyczki świata, kaskada, śluza, symulator jazdy i symulator powodzi. W pracowni REenergii poznali drugie życie odpadów, wiązką światła wprawiali w ruch samolot i przyjrzeli się zanieczyszczeniu naszej planety z perspektywy kosmosu.
Koszty zwiedzania sfinansowano z grantu pozyskanego od Fundacji ING Dzieciom.