Tydzień dla Niepodległej

W dniach od 5 do 9 dzieci z klas I –III oraz oddziału przedszkolnego bardzo aktywnie włączyły się w obchody  100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  W ramach projektu „Tydzień dla Niepodległej” wykonały przepiękne prace plastyczne na szkolne konkursy:
Z klas pierwszych w konkursie „Symbole narodowe” I miejsce zajęła uczennica z klasy I a – Wiktoria G., II miejsce uczennica z klasy I C – Zosia Sz. Natomiast III miejsce uczennica z klasy I b – Klaudia Kornacka. Klasy II wykonywały lapbooki „Moja Polska” – I miejsce zajęli uczniowie z klasy II A Fabian R. oraz Dominik D., II miejsce uczennica z klasy II B Lena Sz. Oraz uczeń z klasy II A Tomasz M., III miejsce zajęła uczennica z klasy II A Agata W. oraz uczeń z klasy II B Dominik T.
Klasy III wykonały prace plastyczne na temat „Człowiek 100- lecia Niepodległości” – I miejsce zajął uczeń z klasy III B – Szymon Z., II miejsce uczeń z klasy III A Miłosz T., III miejsce zajęła uczennica z klasy III A Maja K.
Klasy III brały również udział w konkursie literackim „Życzenia dla Polski” – I miejsce zajął uczeń z klasy III A Patryk F., II miejsce uczeń z klasy III A Mikołaj J., III miejsce Maja K. – uczennica z klasy III A oraz wyróżnienie uczeń z klasy III A Olivier O.
Uczniowie klas II i III uczestniczyli także w zajęciach w patriotycznym Escape Room. W samo południe,  7 listopada na deptaku Żabianki nasi uczniowie wraz z Dyrekcją szkoły i zaproszonymi gośćmi zaprezentowali poloneza. Po czym  posadzone zostało drzewko „Dla Niepodległej”. Ponadto, dzieci brały udział w biegu sztafetowym „Biało –czerwoni na start” ustanawiając rekord: 100  okrążeń  w 20 minut!  Podsumowaniem projektu była uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klasy III B oraz koncert pieśni patriotycznej. 9 listopada o godzinie 11.11 uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji „Rekord dla Niepodległej” śpiewając hymn narodowy.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz dzieciom za tak aktywne włączenie się w obchody 100 – lecia niepodległości.

Organizatorzy: Hanna Gulczyńska, Krystyna Jagłowska, Izabela Karpiczenko