Wizyta uczniów ze szkoły z Tyńca Małego

Od poniedziałku 21 października do piątku 25 października gościliśmy w naszej szkole uczniów z klasy III  szkoły podstawowej z Tyńca Małego. Od kilku lat utrzymujemy kontakt ze szkołą, której patronem jest również Tadeusz Mazowiecki. W ciągu pięciu dni dzieciaki ze szkoły partnerskiej zwiedzały Trójmiasto pod opieką uczniów z klasy IIIa z naszej szkoły i ich wychowaczyni p. Hanny Gulczyńskiej.
W poniedziałek, po zakwaterowaniu w schronisku młodzieżowym nasi goście pojechali do Jelitkowa i do Sopotu. We wtorek, po obiedzie wybrali się na wspólną wycieczkę z uczniami z klasy III a do Gdańska Głównego. Zwiedzanie rozpoczęli od przejścia Drogą Królewską. Na początku zwiedzili Dom Uphagena oraz Bazylikę Mariacką. Odwiedzili również fabrykę cukierków – Ciuciu . Spacerowali ul. Mariacką podziwiając ozdoby z bursztynu. Wspaniale bawili się w interaktywnej sali Ośrodka Kultury Morskiej. W środę młodzież w komplecie pojechała do gdańskiego Hevelianum i Europejskiego Centrum Solidarności. Czwartek był dniem, w którym nasi  goście odwiedzili Gdynię. Wspaniale bawili się w Eksperymencie i w Akwarium Gdyńskim. Tym samym zwiedzili całe Trójmiasto. Ostatni dzień wizyty upłynął pod znakiem wspólnej pracy i zabawy. Na początek rywalizacja sportowa. Następnie obejrzenie prezentacji o naszym wspólnym patronie  – Tadeuszu Mazowieckim. Na koniec słodki poczęstunek, za który dziękujemy rodzicom dzieci z kl. III A oraz prezenty od Dyrekcji naszej szkoły. Mamy nadzieję, że spotkanie uczniów na długo zapadnie w ich pamięci, a nawiązane przyjaźnie będą kontynuowane.