Światowy Dzień Zwierząt

Psy, koty i inne zwierzątka domowe są nierozłączną częścią naszego życia. Dla wielu ludzi pies czy kot staje się członkiem rodziny, wiernym i oddanym przyjacielem.
Z okazji Światowego Dnia Zwierząt wolontariusze rozmawiali o prawach zwierząt. Wspólnie z nauczycielem opowiadali o swoich pupilach, podkreślając konieczność otoczenia ich opieką. Wolontariusze opowiadali także o tym, jak zajmują się swoimi zwierzątkami, jak troszczą się o nie i jak dbają o ich bezpieczeństwo oraz o okazywaniu przez zwierzęta wdzięczności i wyrazach przywiązania do właściciela.
Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, encyklopedie, książki i aktywnie uczestniczyli w zabawach oraz grach, których tematem przewodnim były zwierzęta.
Głównym celem zajęć było zwrócenie uwagi na krzywdzone przez człowieka zwierzęta, przypomnienie o odpowiedzialności za nie i stworzenie odpowiednich warunków do życia oraz uświadomienie, z czym związana jest decyzja o przyjęciu nowego zwierzaka do domu.
Jak co roku z okazji Światowego Dnia Zwierząt zorganizowaliśmy zbiórkę (sucha karma, puszki, przysmaki oraz koce). Zbiórka trwać będzie przez cały październik. Dary przekażemy do Fundacji „Irasiad-zagubionym” w Gdańsku.