Skip to content

Uwaga! Strona zawiera treści archiwalne do grudnia 2019

Nasz nowy adres: sp89.edu.gdansk.pl

 

Szkoła

szkola-zabianka

Szkoła Podstawowa nr 89 w Gdańsku mieści się w gruntownie wyremontowanym w latach 2013-2015 budynku w centrum osiedla Gdańsk Żabianka. Lokalizacja jest bardzo dobrze skomunikowana a okolica szkoły spokojna i zadbana.

Szkoła składa się z budynku głównego wraz ze stołówką, przybudówki sportowej z dużą salą gimnastyczną i natryskami przy szatniach dla chłopców i dziewcząt oraz dużego, ogrodzonego terenu rekreacyjnego – w tym bezpiecznego placu zabaw dla dzieci i ogrodzonego boiska igelitowego.

Historia naszej szkoły ma początek w roku 1972 jako Szkoła Podstawowa nr 89. W latach 1999 – 2017 szkoła została przekształcona w Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 8, w skład którego wchodziły: Szkoła Podstawowa nr 89 oraz Gimnazjum Nr 49. W wyniku reformy szkolnictwa w roku 2017 ponownie szkoła wróciła do ośmioklasowej Szkoły Podstawowej nr 89.
26 października 2015 roku odbyła się uroczystość nadania imienia,  naszym patronem został Tadeusz Mazowiecki.

Doświadczona kadra nauczycielska i administracyjna dba o to, by dzieci i młodzież w naszej szkole czuły się dobrze. Staramy się, by oprócz zdobywania wiedzy, realizowały także swoje pasje, rozwijały talenty oraz kreatywnie spędzały czas z rówieśnikami podczas zajęć pozalekcyjnych.