Finał pomocy dzieciom poszkodowanym w nawałnicy

We wrześniu ogłosiliśmy zbiórkę artykułów szkolnych i papierniczych dla dzieci ze szkoły podstawowej w Tuszkowach (gmina Lipusz), zbiórka trwała do 10 października.
W akcję zaangażowane były różne osoby, nasi uczniowie, rodzice oraz firmy, których połączył jeden cel – pomoc dzieciom. Udało nam się przygotować paczki i każda z  nich była wypełniona po brzegi zeszytami, blokami, kredkami, pisakami, piórnikami i pozostałymi przyborami szkolnymi oraz dużą ilością tornistrów. Wszystkie dary, nasze dzieci z wolontariatu „Chcę pomagać” posegregowały i już wcześnie rano 11 października wyruszyliśmy z darami.  Dojeżdżając do szkoły w Tuszkowach przekonaliśmy się na własne oczy jakie straszne skutki przyniosła nawałnica.
Na miejscu zostaliśmy serdecznie przyjęci przez panią dyrektor, grono pedagogiczne i uczniów, którzy w podziękowaniu przepięknie zaśpiewali w języku kaszubskim.
To dzięki darom i pomocy, które Państwo ofiarowali na ten cel, mogliśmy pomóc potrzebującym.

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz pokazali, że są pełni pasji zaangażowania. Często kierują się wrażliwością, troską o drugiego człowieka.