2016 – rok H. Sienkiewicza

Konkurs „Jurand, Zbyszko i inni…” zmierzył poziom wiedzy gimnazjalistów na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Znajomość biografii naszego noblisty oraz tekstu „Krzyżacy” okazała się dogłębna.

IIAG i IIIAG świetnie i z dużym poczuciem humoru zainscenizowały fragmenty powieści włączając w nie elementy współczesnej kultury każąc dworzanom i księżnej robić selfie albo Danusi śpiewać i tańczyć przeboje roku 2016. Klasa IIIBG komicznie zilustrowała dźwiękowo początkowy fragment filmu „Krzyżacy”, a IIBG wykazała się niebagatelną umiejętnością podkładania głosu i efektów dźwiękowych pod film. Wszyscy zaangażowali się w to przedsięwzięcie, a potem dobrze się bawili.

Impreza była projektem gimnazjalnym uczniów z klasy IIAG. Fantastyczne suknie z epoki późnego średniowiecza oraz przerażająco realistyczne przebranie kata dały świetny efekt wizualny. Pięknie wyglądała również dekoracja. Pytania i odpowiedzi pojawiały się na tablicy, co uczestnikom konkursu ułatwiło życie. Było to udane przedsięwzięcie, które kosztowało Igę, Julię, Martę i Wiktora wiele pracy, przygotowań i odporności psychicznej. Należy zatem im serdecznie pogratulować!